Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 15 prill

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vr anësira. Do të fryjë erë e përforcuar veriore, veçanërisht përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus një deri në gjashtë gradë, ndërsa ajo e ditës prej katër deri 16 gradë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë i ndryshueshëm me vr anësira, ndërsa pasdite vr anësira do të ulet. Do të fryjë erë e përforcuar veriore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri katër gradë, ndërsa ajo e ditës deri 14 gradë.