Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 16 shtator

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vr anësira të vogla deri mesatare lokale. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 8 deri 16 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 34 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë, moti do të jetë me diell dhe erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 14, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 31 gradë Celsius.

Reklame

Të enjten pasdite dhe të premten moti do të jetë me vr anësira të ndryshueshme dhe të reshura lokale të shiut dhe bubullimë, posaçërisht në pjesët jugore të vendit. Të premten do të fryjë erë e përforcuar veriore. Prej ditës së shtunë dhe gjatë ditëve të ardhshme do të mbisundojë mot stabil, ndërsa temperaturat do të ulen.