Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 17 shkurt

Advertisment
HTML Image as link

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell, por i ftohtë.

Nëpër disa lugina do të ketë mjegull. Gjatë orëve të mbrëmjes do të ketë kushte për reshje të borës.

Reklame

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -16 deri -7 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -2 deri 6 gradë celcius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vr anësira mesatare, në orët e mëngjesit me paraqitje të mjegullës.

Temperatura minimale do të ulet deri në -13 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 0 gradë Celsiusë.

 

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil, ndërsa temperaturat ditore do të jenë në rritje.