Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 21 tetor

Advertisment

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vr anësira të pakta, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 16 deri 23 gradë Celcius.

Reklame

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell, ndërsa temperaturat do të arrijnë deri në 18 gradë Celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, por me mëngjese të ftohta, ndërsa gjatë ditës do të ketë rritje të temperaturave.