Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 22 korrik

Moti në vend do të jetë me diell me vr anësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare, kryesisht nga drejtimi veriperëndimor dhe perëndimor. Përgjatë Luginës së Vardarit kohë pas kohe do të përforcohet.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 11 deri në 21, ndërsa ajo e ditës prej 29 deri në 36 gradë. UV indeksi do të arrijë 9.

Reklame

Në Shkup moti do të jetë me diell me vr anësira të vogla deri në mesatare lokale dhe me erë të dobët deri në mesatare veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 16 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 33 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, përveç të premten pasdite dhe të shtunën kur do të ketë vranësira jostabile me shi lokal dhe bubullima./MIA