Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 24 qershorë

Moti në vend do të jetë me diell me vr anësira mesatare dhe me erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të shiut dhe bubullimave të rralla.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 23 deri në 31 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do ketë mot me diell me vr anësira mesatare dhe me erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të bie mes 16 dhe 19 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 26 gradë Celsius.

Nga e enjtja deri të shtunën sërish në orët e pasdites do të jetë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Temperaturat do të jenë në rritje veçanërisht gjatë fundjavës dhe në fillim të javës së ardhshme.