Parashikimi i motit për sot e premte 12 mars

Moti gjatë ditës së stome pritet të jetë me diell dhe me vr anësira mesatare.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri 0 gradë Celsius,

ndërsa temperatura maksimale prej tetë deri 14 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me vr anësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 12 gradë Celsius.