Parashikimi i motit për sot, ja ku do të ketë borë

Moti sot do të jetë me vr anësira të ndryshueshme. Në pjesët veriore dhe perëndimore do të ketë të reshura lokale të shiut, në viset pak më të larta dhe në male borë, posaçërisht paradite.

Do të fryjë erë e dobët deri e matur nga drejtimi veriperëndimor, posaçërisht përgjatë Vardarit dhe në pjesët perëndimore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 6 deri 15 gradë Celsius.

Reklame

Edhe në Tetovë moti do të jetë me vr anësira të ndryshueshme me erë të dobët deri mesatare, paradite me të reshura të përkohshme të shiut. Temperatura maksimale do të arrijë 10 gradë Celsius.