Parashikimi i motit për sot në Maqedoni

528
#

Sot në Maqedoni moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.
Në mëngjes temperaturat do të lëvizin prej 7 deri 16 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 25 deri 31 gradë celcius.
Edhe gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë i ngrohtë dhe stabil, ndërsa në disa vende më të larta malore do të ketë paraqitje të mjegullave.