Parashikimi i motit për sot në Tetovë dhe Maqedoni

65

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vr anësira të pakta.

Pasdite do të ketë reshje të shiut në disa vende. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare verilindore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 23 deri 34 gradë celcius.

 

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë më stabil dhe me diell.

Të premten dhe gjatë fundjavës parashihet të fryjë erë e përforcuar veriore.