Parashikimi i motit për sot në Tetovë dhe Maqedoni

410
?????????????????????????????????????????????????????????
#

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell ndërsa në orët e pasdites në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit do të ketë vranësira mesatare dhe reshje lokale të shiut.
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 9 deri 16 gradë ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 32 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 14 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 31 gradë Celsius.