Parashikimi i motit për sot, e hënë 27 prill

Moody stormy landscape field with mountains in background summer

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vr anësira të vogla lokale deri në mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi jugperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për paraqitje të shiut të kohëpaskohshëm.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 2 deri në 9, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri 25 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vr anësira të vogla lokale edhe shi të kohëpaskohshëm. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 23 gradë Celsius.

Në ditët në vijim moti paradite do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa gjatë orëve të pasdites rritje të vr anësirave dhe shi lokal.
Vende -vende do të jetë mot jostabil me shi dhe erë të përforcuar.