Pas humbjes 5 me 0 reagon Ronaldo

Manchester United's Cristiano Ronaldo leaves the field at the end of the English Premier League soccer match between Manchester United and Liverpool at Old Trafford in Manchester, England, Sunday, Oct. 24, 2021. Liverpool won 5-0. (AP Photo/Rui Vieira)

Ylli i Man. JUnajted Kristiano Ronaldo ka reaguar menjëherë pas humbjes turpëruese nga Liverpuli. “Reds” fituan me rezultat 0 – 5 në “Old Trafford”.

Tani, Ronaldo ka reaguar në Facebook, duke fajësuar vetën dhe bashkëlojtarët dhe premtuar se do bëjnë shumë më mirë.

“Ndonjëherë rezulati nuk është ai që ne lu ftuam. Ndonjëherë rezultati nuk është ai që donim.

Dhe kjo na takon neve, vetëm neve, sepse nuk është askush tjetër për t’u fajësuar. Tifozët tonë ishin, edhe njëherë me mbështetje të vazhdueshme.

Ata merituan më shumë, shumë më mirë dhe varet nga ne për ta bërë. Koha është tani”, shkroi Ronaldo.