Pas sul meve të Iranit, Trump sot do ti drejtohet Botës

Ndërsa Presidenti Donald Trump po bisedonte mbrëmë me këshilltarët e tij të lartë në Shtëpinë e Bardhë, ndihmësit po bëjnë përgatitje urgjente

që ai t’i drejtohet kombit amerikan pasi Irani gjuajti me raketa forcat amerikane në Irak.

CNN nuk raporton për kohën specifike se kur do të ndodh kjo, por zyrtarët e lartë, i kanë treguar

këtij mediumi se po përgatitet një fjalim dhe po bëhen plane që Trump të flasë nga Zyra Oval, transmeton Insajderi.

Irani në ora 01e 30 pas mesnate ka sul muar dy baza amerikane në Iran, por më e goditura është baza Ain al Assa në al Anbar në Irakun Perëndimorë, e cila është go ditur me 13 raketa tokë tokë