Pas tërmetit që u ndje në Tiranë dhe Durrës qytetarët dalin në rrugë (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm sapo ka rënë në Durrës dhe është ndjerë shumë i fortë edhe në Tiranë. Epiqendra ka qenë në Hamalle të Durrësit.

Magnituda 5.5. pas tërmetit të madh ra edhe një i vogël. Në Durrës dhe Tiranë njerëzit kanë filluar që të dalin nga shtëpitë.