Pas tërmetit, zjari kaplon një ndërtesë shumëkatëshe në Turqi (Video)

Një tërmet i fuqishëm, prej 6.8 ballësh të shkallës Rihter, ka goditur Turqinë në mbrëmjen e së premtes.

Pas tërmetit një ndërtesë shumëkatëshe në Elazig është përfshirë nga flakët dhe nuk dihet se nga erdhi ky zjarr dhe nëse ka persona të bllokuar brenda.

Ministri Sojlu ka njoftuar se “në Sivrixhe ka 5 ndërtesa të shembura.

“Në Elazig janë 10 banesa që kanë pësuar dëmtime”, ka treguar ai.