PESË TË VDEKUR DHE 75 RASTE TË REJA ME CORONAVIRUS NË MAQEDONINË VERIORE

Advertisment

IN
LAJMET E FUNDIT
LAJME / Pesë të vdekur dhe 75 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore
SPORT / Ben Chilwell shumë i shtrenjtë për Chelsea
LAJME / Kuvendi i Kosovës të premten mban seancë plenare
LAJME / Veliu thotë se situata me COVID-19 në Kosovë është shumë serioze
SPORT / RB Leipzig nuk paguan shumën për Rashica – Altin Lala në Milano
SPORT / Manchester United zyrtarizon fanellat e reja
LAJME / Pesë të vdekur dhe 75 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore
SPORT / Ben Chilwell shumë i shtrenjtë për Chelsea
LAJME / Kuvendi i Kosovës të premten mban seancë plenare
LAJME / Veliu thotë se situata me COVID-19 në Kosovë është shumë serioze
SPORT / RB Leipzig nuk paguan shumën për Rashica – Altin Lala në Milano
SPORT / Manchester United zyrtarizon fanellat e reja
PESË TË VDEKUR DHE 75 RASTE TË REJA ME CORONAVIRUS NË MAQEDONINË VERIORE
Insajderi INSAJDERI rreth një orë më parë
Pesë të vdekur dhe 75 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë Veriore
Numri i të vdekurve dhe rasteve të reja me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut çdo ditë e më shumë po shënon rënie, njofton Insajderi.

Brenda 24 orëve të fundit është raportuar për pesë viktima dhe 75 persona të infektuar me këtë sëmundje.

Reklame

Instituti i Shëndetit Publik i këtij vendi, përveç këtyre shifrave ka regjistruar edhe 136 pacientë të shëruar.

Brenda 24 orëve si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, jetë kanë ndërruar 5 pacientë me Covid-19. Viktimat janë nga Shkupi, Kumanova, Gostivari, Ohri, mes moshës 52 dhe 82 vjeçe.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 11202, prej të cilëve 7108 janë shëruar kurse 505 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin fqinj për momentin është 3589. /