Pla gosja e djalit të Sulejman Rexhepit, të arre stuarit shtetas të Kosovës

Ministria e Punëve të Brendshme ka dhënë detaje rreth personave të arr estuar mbrëmjen e djeshme, pas incidentit të ar matosur në Gjorçe të Shkupi.

MPB njofton se makina “Golf” që kishte gjuajtur drejt makinës tjetër në Gjorçe, ku u plagos inspektori i policisë Z.R. është kapur rreth orës 19 në “Rrugën e Kaçanikut”.

Uniformat blu thonë se në lidhje me rastin janë arr estuar dy shtetas të Kosovës, 40-vjeçari B.V. dhe 38-vjeçari I.Ll.

Ndryshe, inspektori i policisë u pl agos në afërsi të rreth-rrotullimit pranë kishës në Gjorçe.
Jozyrtarisht mësohet se personi i pl agosur, respektivisht Z.R., është djali i ish-kryetarit të Bashkësisë Fetare Islamike, Sulejman Rexhepi.

 

I pl agosuri është dërguar në në spital dhe është jashtë rrezikut për jetë./alsat/