“Po bien gurë, nuk di nga të shkoj!” Pamjet nga momenti i tërmetit të fortë në Kroaci (VIDEO)

“Njerëz, shpresoj që të jeni jashtë, të jeni të sigurt. Unë akoma po dridhem” tha blogerja dhe aktorja kroate Sonja Kovač pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin.

Shumë kroatë përjetuan tmerrin. Tërmeti ka shkatërruar shumë ndërtesa të reja dhe të vjetra, mes tyre edhe objekte fetare.

Petrinja ishte epiqendra e tërmetit, ndërsa lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin dhe shtetet fqinje.

Video:

https://www.instagram.com/p/CJYVHoTn63e/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again