Presidenti Clinton nuk i jep dorën Ramës, e merr si badigard (VIDEO)

33

Sot Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s.

Por ajo që u vu re në këtë aktivitet ishte injoruar total që ish-presidenti i SHBA-së i ka bërë Edi Ramës, duke mos i dhënë dorën, pasi Clinton mbaroi fjalën e tij.

Teksa ka mbaruar fjalën e tij presidenti Clinton i ka dhënë dorën Kadri Veselit, që ishte ngjitur me Edi Ramën, Ilir Metës, Hashim Thaçit e Ramush Haradinajt.

 

Por Edi Ramës nuk ia ka zgjatur fare dorën.
Dhe reagimi i Ramës ka qenë epik. kryeministri i Shqipëris e ka shikuar gjatë lëvizjen e Clintonit dhe në mënyrë indirekte provonte ti imponohej.