Prishtina po bëhet me super-qendër tregtare (VIDEO)

Advertisment
HTML Image as link

Gjysma e punimeve të vrazhda për “Prishtina Mall” pothuajse kanë përfunduar.

Që kryeqyteti i Kosovës të bëhet me një nga 100 qendrat më të mëdha tregtare në botë janë angazhuar rreth 350 punëtorë.

Reklame

Me sipërfaqe prej 250 mijë metra katrorë, “Prishtina Mall” pritet t’iu ofrojë konsumatorëve një vend të paparë deri tash për blerje dhe argëtim, por edhe atraksion turistik.

Kronikë e zgjeruar nga Klan Kosova.