Pritet borë e ngrica në mbarë rajonin

Ditët e para të këtij viti, moti do të jetë kryesisht me diell, derisa mëngjeset me ngrica në të gjith rajonin e Ballkanit. Në fundjavë ndërkaq sipas Weather-info priten reshje të borës.

Nga dita e dielë priten reshjet e borës, do të ke të një turbullirë me masa të ftohta polare do të depërtojë mbi vendin tonë, që do të sjellë mot të ftohtë dhe mundësi për reshje bore. Ditën e shtunë në mëngjes ftohtë dhe ngrica. Ditën vranësirat do të shtohen, gjatë natës priten reshje shiu dhe bore. Të dielën, kryesisht me vranësira, e kohëpaskohe me reshje të dobëta bore.

Reklame