Protestojnë kundër Bullgarisë, ofendojnë shqiptarët dhe Shqipërinë (Video)

Advertisment

Në protestën e organizuar para ndërtesës së Ministrisë së Jashtme dhe Qeverisë, VMRO-DPMNE-ja kërkoi dorëheqjen e ministrit të jashtëm Bujar Osmani dhe kryeministrit Zoran Zaev.

Sipas organizatorëve vikendin e kaluar në ministrinë e Jashtme në Shkup janë zhvilluar negociata të fshehta me palën bullgare.

Reklame

Disa nga qytetarët që morën pjesë në protesta, e quajtën tradhëtar kryeministrin Zoran Zaev ndërsa thanë se Bujar Osmani nuk mund të pëfaqësojë Maqedoninë sepse ai nuk është lojal ndaj këtij vendit, por anon për Shqipërinë.

Në videon më poshtë mund të ndiqni prononcimet e protestuesve.