‘Pse dridhesh sikur je në korent?’, Dajana Shabani i kthehet keq ndjekëses

Moderatorja Dajana Shabani njihet për natyrën pa komplekse dhe shpesh herë replikon me ndjekësit në rrjete sociale kur nuk i pëlqejnë komentet.

Së fundmi ka publikuar në Instagram bisedën me një vajzë, e cila i thotë: “Pse drídhesh sikur je futur në korent”. “Se më do menderja, po ti ca halli ke?” – i shkruan Shabani. Më pas ndjekësja i përgjigjet duke i vënë në pah kulturën.

Reklame

“Ti, një e panjohur në Instagram nuk më tregon mua kulturën sepse të mos vdèsësh injorante, mendere është forma më e kulturuar e shkruar në fjalin shqip. Dhe nuk mendoj se ti ke një kulturë të madhe kur ndjek dikë dhe i jep mend, kur tjetra as nuk di që ekziston”, replikoi sërish moderatorja.

Ndërsa ndjekësja në formë ironie iu përgjigj duke i thënë: “Të rruattë menderja ty, vazhdo të dridhesh”.