Pse Shyhretja është si helmi në mjaltë për Mahmutin? (VIDEO)

Dyshja e mirënjohur e muzikës popullore, Shyhrete Behluli e Mahmut Ferati, prej shumë vitesh kanë kënduar përkrah njëri tjetrit, por jo më.

Tani, dyshen e shohim shumë rrallë përkrah njëri tjetrit dhe është e dukshme që bashkëpunimi intenziv i dikurshëm më nuk egziston, shkruan “Kosovarja”.

Reklame

Megjithatë, disa herë në prononcime publike, dyshja kanë shprehur gjithë respektin dhe konsideraten për njëri tjetrin.

Mahmut Ferati e Shyhrete Behluli, duo ikonike e muzikës popullore, para shtatë vitesh paskan lansuar edhe një këngë tejet të bukur e me titull shumë intrigues, të quajtur “Helmi në mjaltë”. Shkruan “Kosovarja”.

Nëse u ka shpëtuar pa e dëgjuar, e keni rastin ta dëgjoni tani.