Putin largohet në janar? Çfarë po e detyron presidentin që të lërë postin (Foto)

Advertisment

Presidenti rus, Vladimir Putin mund të largohet nga posti në muajin janar. Burime nga Moska bëjnë të ditur se Putin vuan nga sëmundja e Parkinsonit.

“Daily Mail” shkruan duke ju referuar burimeve të brendshme, se është e dashura e tij gjimnazistja 37-vjeçare, Alina Kabaeva që po e nxit 68-vjeçarin që të tërhiqet.

Reklame

Ndërkohë ka pasur raportime se e dashura e tij, 37-vjeçarja Kabaeva ka sjellë në jetë dy djem.

Burimet thonë theksojnë se Putin po nxiton të kalojë një legjislacion që do e bëjë atë senator të përjetshëm.
Kjo do i japë përfitime shtetërore deri në vd ekje, si dhe i i ofrojë imunitet nga ndjekja penale.