Putini i dërgon një mesazh Presidentit të ri të Shqipërisë

Presidenti i Federatës Ruse, Vladimir Putin, i ka përcjellë urime Bajram Begajt për zgjedhjen e tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë.

Në një postim nga Ambasada ruse në Shqipëri thuhet se Putin i ka uruar shëndet dhe suksese Begaj në detyrën e tij më të lartë shtetërore./oranews