Qeveria diskuton për orar të ri për orën policore

Pas përmirësimit të ndjeshëm të situatës, me shumë gjasë në Maqedoni pritet të shkurtohet orari i izolimit.

Në 24 orëshin e fundit janë konfirmuar vëtm 7 raste të reja të të prekurve me koronavirus, që sipas qyteteve 3 janë nga Tetova, 2 nga Kumanova dhe 2 nga Koçani.

Me këtë numri total i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut arrin në 1231 persona.

 

Bujar Osmani, zv/kryeministër për çështje evropiane në rrjetin e tij social Facebook ka shkruar se në shtabin qëndror të krizave është diskutuar kërkesa që ora policore nga kjo jave të jetë nga ora 19:00 deri 05:00!