Rama e quan mik të çmuar presidentin Erdogan gjatë takimit të sotëm!

Advertisment
HTML Image as link

Presidenti i Shqipërisë Edi Rama takoi Presidentin e Turqisë ku ata biseduan gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë si dhe për sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes me Covid-19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Ja postimi i tij i plotë:

Reklame

Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar Rexhep Taip Erdogan, në një nga bisedat gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris, ku folëm gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë, sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes me Covid-19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor?????