Rama thirrje qytetarëve: Kurseni se nuk jeni me pushime, mos hani shum (VIDEO)

Kryeministeri Edi Rama në një komunikim për mediat ka bërë sot publike disa masa të reja që ka marrë qeveria e tij. Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të kursejnë dhe të mos hanë shumë. Po ashtu Rama shtoi se shumë shpejt do ketë një plan ringritjen e ekonomisë.

“Duhet të jemi të qartë, se kjo është luftë dhe të gjithë jemi një. Por nuk do jemi dot njësoj. Disa duhet të dalin nga shtëpia. Por të gjithë të tjerët që janë në shtëpi të mos i shikojnë si pushime dhe të hanë e pinë më shumë seç duhet, pa menduar për ata që janë jashtë, pranda u them që të kurseni. Do kemi shumë shpejt brenda kësaj jave për një plan të qartë për ekonominë dhe për rregullimin e të gjithë juve që në këtë luftë latë punën dhe jeni në shtëpi”, u shpreh Rama.

Reklame