Regjistrohet tërmet i rri në Maqedoni

Advertisment

Një tërmet i lehtë u regjistrua sot në afërsi të Rostushes.

Tërmeti ka qenë 2.1 ballë të shkallës Rihter në një thellësi prej 10 km.

Reklame

Epiqendra ishte 9 kilometra nga fshati Rostushë.

Dje në Maqedoni u regjistruan disa tërmete në afërsi të Gostivarit dhe Mavrovës, dy prej tyre me madhësi prej 4.9 gradë./Telegrafi