Regjistrohet zhurma e tërmetit në Turqi (VIDEO)

Institutet e sizmiologjisë në Turqi kanë regjistruar zhurmën e tërmetit të mbrëmjes së djeshme në zonën e Elazig, nga i cili deri më tani numërohen të paktën 22 të vdekur dhe më shumë se 1 200 të plagosur.

Zëri vjen nga thellësia e tokës duke ngjallur frikë.

Tërmeti ra në një thellësi 15 kilometra, ndërsa magnituda ishte 6.8 shkallës Richter.