Rekord pas rekordi: Ronaldo barazon me gola Pelen, e bën Dybalën të ngritet në këmbë

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka arritur ta shënojë golin e radhës për Juventusin, duke i cuar në 3:0 shifrat e rezultatit, shkruan Periskopi.

Cristiano Ronaldo me këtë gol bëhet i pari që për 12 vite shënon së paku 20 gola për sezon në pesë ligat më të forta dhe barazon Pelen në rënditjen e golashënuesëve më të mirë të të gjitha kohërave me 767 gola.

Reklame

Pas golit, në shënjë respekti në këmbë u ngrit Dybala /Periskopi.