Rekord rastesh të reja me COVID, 445 në 24 orët e fundit 9 vi ktima

Advertisment

Në 24 orët e fundit janë kryer 2080 testime për COVID-19 dhe prej tyre 445 kanë rezultuar pozitivë. 249 raste janë regjistruar vetëm në Shkup, e ndjekur nga Strumica me 36 dhe Shtipi me 25 raste, Tetova 16 raste.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 9 pacientë. Ndërsa janë shëruar 77 pacientë.

Reklame

Во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 249…

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 14. Oktober 2020