Reshje shiu dhe ulje temperaturash

Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore.

Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do vazhdojë deri të dielën.

Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë

 

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej minus 2 deri 4 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej tre deri më 14 gradë celsius.