Rinis futbolli europian, Bundesliga zbret në fushë e para

Advertisment

Bundesliga do të jetë liga e parë e madhe në botë që do të rikthehet në fushë, pas shpërthimit të pandemisë me koronavirus.

Zyrtarët gjermanë do të vendosin datën e saktë të enjten, ndonëse është përmendur si mundësi fundjava e 16-17 majit.

Reklame

Ndeshja e fundit është luajtur më 11 mars dhe secili klub tani ka nëntë deri në 10 ndeshje për të përfunduar.

Ndeshjet e mbetura do të zhvillohen me dyer të mbyllura.

Ekipet angleze dhe ato spanjolle pritet të rikthehen në fushë muajin e ardhshëm, derisa ekipeve italiane i është mundësuar që të zhvillojnë stërvitje indivuduale. /Opinion.al