Rivaliteti BDl-Besa bllokon formimin e Komisioneve Parlamentare

Advertisment
HTML Image as link

Janë thelluar dallimet mes LSDM dhe BDl-së për ndarjen e trupave punues në Kuvend.

Shkak është Lëvizja Besa e cila sipas informacioneve të Alsat nuk heq dorë nga kërkesa për ta udhëhequr Komisionin për Çështje Evropiane.

Reklame

Ditë më parë mësohet se Zoran Zaev dhe Bilall Kasami kanë zhvilluar bisedë telefonike për të gjetur zgjidhje mbi zhbllokimin e punës në Kuvend.

Deri në gjetjen e kompromisit punët në Kuvend do të mbeten pezull.