Ronaldo dëshiron të mbyllë karrierën me më shumë topa të artë se Messi

“Ambicia më e madhe e Cristiano Ronaldos është që të ketë më shumë topa të artë se Messi kur të tërhiqet nga futbolli”.

– Advertisements –

Reklame

Kështu ka deklaruar Pascal Ferre, personi që dorëzon çdo vit çmimin më të rëndësishëm individual, Topin e Artë.

Cristiano Ronaldo aktualisht ka 5 të tillë dhe ndjek Messin, i cili e ka fituar këtë trofe 6 herë.

“Cristiano ka vetëm një ambicie: të ketë më shumë topa të artë sesa Messi. Këtë gjë e di sepse ma ka thënë vetë”, tha Ferre për “Marca”.

Këtë vit, kandidatët kryesorë për të fituar Topin e Artë janë Robert Lewandowski dhe Leo Messi, me Cristianon që nuk e fiton këtë çmim që nga viti 2016.