Ronaldo hap hotelin luksoz të radhës në New York (FOTO)

Cristiano Ronaldo ka zbuluar kompleksin e tij të fundit hotelier i cili ndodhet në New York në Times Square.

Superylli i Portugalisë dhe Juventusit ka ndërtuar më parë hotele në Madeira, Lisbonë dhe Madrid, me këtë të fundit që u hap muajin e kaluar.

Reklame

Ronaldo shkruajti në mediat sociale të Mërkurën për të zbuluar hotelin Pestana CR7 në mes të qytetit Manhattan, i pari i tij jashtë Evropës.

Në një mesazh në Twitter ai tha: ‘Çfarë date magjike – 07.07 për t’ju prezantuar me hotelin tim të ri @ PestanaCR7 Times Square, në New York.

‘Rezervoni tani dhe zbuloni hotelin më të ri në vendin më të mirë në qytet.’

Sipas faqes zyrtare të hotelit, njerëzit mund të qëndrojnë në hotel për 117 paund një natë.