Ronaldo ka dalë 18 herë pozitiv në COVID19

Advertisment

Portugezi nuk mundi të paraqitej në ndeshjen e mbrëmshme në mes Juventusit dhe Barcelonës, pasi ishte infektuar me COVID-19.

Ronaldo ishte testuar pozitiv për të parën herë më 13 tetor, gjatë grumbullimit te Portugalia.

Reklame

Sipas mediumit ‘TV1’ në Portugali, Ronaldo ka rezultuar pozitiv 18 herë.

Për herë të fundit, Ronaldo doli pozitiv në testin e bërë 24 orë para ndeshjes me Barcelonën.