Ronaldo ka mbi 50 milion ndjekës të rremë në Instagramin e tij

Lojtari i Juventusit bëri histori të mediave sociale në fillim të kësaj jave, kur ai u bë personi i parë në botë që arriti 200 milionë ndjekës në Instagram, duke kaluar kështu rivalin e tij të përbetuar Lionel Messin me rreth 58 milionë ndjekës më shumë.

Postimet e Ronaldos janë një përzierje e produkteve reklamuese përfshirë syze dielli, xhel për dush, fotografi të modelimit të të brendshmeve, përcjell Periskopi.

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Megjithatë, sipas The Sun, gjithçka nuk është ashtu siç duket pasi mbi 50 milion prej tyre janë llogari false.

Rreth 72 pikë 8 për qind e ndjekësve të tij janë njerëz të vërtetë, 2 pikë 1 për qind janë ‘ndikues të mediave sociale’, 6 pikë 4 për qind janë ‘pasues masiv’ dhe 18 pikë 7 për qind janë ‘llogari të dyshimta’, zbuloi një studim i HypeAuditor.