Rrëfehet strugani që u rrit me Zlatanin: Ibrahimoviçi si fëmijë ishte ‘belaxhi’ (VIDEO)

Kjo është lagja Rosengard në Malmo të Suedisë. Në këtë vendbanim ka lindur dhe është rritur si futbollist legjenda suedeze dhe ylli i shumë skuadrave europiane, aktualisht sulmues i AC Milan të Italisë, Zlatan Ibrahimovic.E në këtë lagje të gjithë krenohen me Zlatan Ibrahimovicin, prandaj në këtë ndërtesë është vënë posteri i tij. Posteri është vendosur në mënyrë që edhe kalimtarët e rastit ta shohin se nga vjen legjenda e futbollit botëror.

Duke iu falënderuar mikut tonë dhe trajnerit të njohur shqiptar që jeton dhe vepron në Malmo të Suedisë, Agim Sopi, arritëm të takojmë shqiptarin Adi Hoxha, bashkëlojtarin e dikurshëm të Zlatan Ibrahimovicit.