Rrëz ohet autobusi me nxënës, 2 vogëlushë h umbin jetën dhe 5 të tjerë lendohen rëndë

Mëngjesin e sotëm dy nxënës kanë hu mbur jetën si pasojë e një aksi denti që ka ndodhur në Gjermani.

Autobusi shkollor me 22 fëmijë të moshës 8-11 vjeç ka rënë në një hendek dhe është përmb ysur disa herë.

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Sipas mediave Gjermane menjëherë në vendngjarje ka shkuar ambulanca për t’ju ardhur në ndihmë të aks identuarve.

Ndërkaq, zëdhënësja e policisë Alexandra Hoodt është shprehur se janë pla gosur rëndë edhe 5 femijë të tjerë ku aktualisht ndodhen në klinikat në Eisenach, Mühlhausen dhe Gotha.

Gjithashtu është bërë e ditur se 15 djem dhe vajza gjithashtu u pla gosën lehtë, si dhe shoferi i autobusit, të cilët gjithashtu u transferuan në spitalet afër.

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes ndërsa emrat e vi ktimave nuk janë bërë me dije./newsbo mb.al