Rritje rekorde e rasteve me COVID-19, këngëtari mbanë dasmë të madhe me 200 veta (VIDEO)

Kosova po shënon numër rekord të rasteve të reja me Covid-19, vetëm në 24 orët e fundi u shënuan 258 raste të reja.

Por, ndonëse dasmat janë ndaluar ato po vazhdojnë të mbahen dhe me një numër të madh të ftuarish. Një dasmë të tillë e ka postuar edhe këngëtari, Labinot Rexha ku ai kishte kënduar.

Reklame

Dasma ishte mbajtur në një ambient të hapur me qindra të ftuar, mungesë të distancës dhe duke mos respektuar asnjë masë parandaluese ndaj Covid-19.

Dhe pavarësisht thirrjeve të Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë ahengjet familjare po vazhdojnë të mbahen.

 

Dasem ?????

Gepostet von Labinot Rexha am Dienstag, 28. Juli 2020