Rrokulliset një autobus në Kumanovë, tre persona të lënduar

Një autobus nga Turqia me pasagjërë është rrokullisur pasditen e sotme në autostradën Kumanovë-Beograd, shkruan gazeta Lajm.

Sipas dëshmitarëve të rastit, autobusi ka lëshuar autostradën dhe në momentin që ka tentuar të lidhet në rrugën magjistrale drejt Kriva Palankës është rrokullisur për arsye të panjohura.

Nga Sektori për Punë të Brendshme në Kumanovë njoftojnë se rasti ka ndodhur rreth orës 17:00.

Sipas informacioneve të para tre persona kanë marrë lëndime të lehta./Gazeta Lajm