Rutina e përditshme e Cristiano Ronaldos: 5 vakte gjumi, 6 vakte dhe shumë peshk

Një nga çelësat e suksesit të Cristiano Ronaldos gjatë gjithë karrierës së tij në futboll ka qenë mënyra e ngrënies, detaje të së cilës kanë dalë në dritë ditët e fundit.

Sulmuesi i Juventusit ha deri në gjashtë herë në ditë, peshk – kryesisht peshk deti, ton dhe merluc. Kjo është ajo që përbën bazën e dietës së tij. Cristiano gjithashtu konsumon shumë pulë, sepse ajo ka përmbajtja e ulët e yndyrës dhe nivel të lartë të proteinave.

Për mëngjes, një opsion i preferuar nga Cristiano është proshutë dhe djathë, i shoqëruar nga një kos me pak yndyrë. Kur bëhet fjalë për vaktin mes mëngjesit e drekës, ish-ylli i Manchester United dhe Real Madrid preferon snakun me avokado.

Dreka numër një është pula dhe sallata, ndërsa dreka numër dy është peshk, për shembull ton, me sallatë, vezë dhe ullinj. Për darkë, ai ka tendencë të hajë mish ose peshk, ndonjëherë duke e ndarë edhe darkën e tij në dy seanca të veçanta.

34-vjeçari gjithashtu pëlqen të flejë tetë orë në natë dhe të bëjë disa herë gjumë gjatë ditës: ndonjëherë edhe pesë. Kjo, natyrisht, është e kombinuar me stërvitje shumë të vështirë në stërvitje dhe palestër, me not dhe strecing, dy aktivitete që ai bën në kohën e tij të lirë për të qëndruar 100% në formë.