Sa kohë duhet për të dalë nga kriza ekonomike? Ja si mendojn shqiptarët

Advertisment

Sa kohë do t’i duhet ekonomisë shqiptare për t’u rekuperuar pas krizës që ka shkaktoi epidemia e kornavirusit? Është kjo një nga pyetjet që u diskutua mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion”, me përfaqësues të ekonomisë dhe biznesit.

Njëkohësisht kjo pyetje u ngrit edhe në sondazhin e krijuar në faqen e emisionit në rrjetin social Facebook. Në një sondazh ku kanë votuar një numër i madh qytetarësh, 90% e tyre janë përgjigjur se do duhet një periudhë 1-vjeçare dhe vetëm 10% kanë votuar për një periudhë 6-mujore.

Reklame

Më herët edhe sipërmarrësi Samir Mane, u shpreh se nëse mbyllja do të zgjasë deri në Maj, vendit do t’i duhet të paktën 1 për t’u rekuperuar ekonomikisht./Opinion.al