Sadio Mane infektohet me koronavirus

Sadio Mane ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe aktualisht po izolohet në përputhje me udhëzimet e nevojshme.

Sulmuesi, i cili filloi dhe shënoi në fitoren e së hënës 3-1 ndaj Arsenal, ka shfaqur simptoma të vogla të virusit, por ndihet mirë në përgjithësi.

Reklame

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi përmes një komunikate të lëshuar.