Sali Berisha komenton padin e Ramës ndaj Ramushit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe zyrtarisht ka nisur rrugën ligjore ndaj kryeministrit në largim të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Rama pretendon se Haradinaj ka shpifur ndaj tij, për deklaratat e tij që i ka dhënë në lidhje me temën e shkëmbimit të territoreve.

E lidhur me këtë ka reaguar edhe ish  kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

Pas Vuçiçit, Edvin Kristaq Tradhetari padit me urdher te padronit te tij kryeministrin e Kosoves, Ramush Haradinaj! Miq, bir xhelati, tradhetar i urryer per mbare kombin per te gjithe ata qe i thone vetes shqiptar, ar mik i eger dhe urrejtes i papermbajtur i qenies kombetare shqiptare, monstra qe eshte versulur si lope e cmendur ti shkaterroje kombit cdo arritje te tij, Kosoven e lire dhe te pavarur, projektin e integrimit europian, tju vr ase shqiptareve shpresen dhe te spastroje etnikisht Serbine, dorezoi sot ne Prishtine padine kunder kryeministrit te Kosoves, Ramush Hardinaj., ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Shkrimi i tij i plotë: Pas Vuçiçit, Edvin Kristaq Tradhetari padit me urdher te padronit te tij kryeministrin e Kosoves, Ramush Haradinaj! Miq, bir xhelati, tradhetar i urryer per mbare kombin per te gjithe ata qe i thone vetes shqiptar, ar mik i eger dhe urrejtes i papermbajtur i qenies kombetare shqiptare, mo nstra qe eshte versulur si lope e cmendur ti shkaterroje kombit cdo arritje te tij, Kosoven e lire dhe te pavarur, projektin e integrimit europian, tju vr ase shqiptareve shpresen dhe te spastroje etnikisht Shqiperine , dorezoi sot ne Prishtine padine kunder kryeministrit te Kosoves, Ramush Hardinaj.

Edvin Kristaq Tradhetari mori kete hap qe turperon vet turpin njerezor me urdher te patronit te tij Vuçiç pasi ky i fundit, ne nje akt kr iminal paditi ne Hage kryeministrin e Kosoves, Ramush Haradinaj.

Kjo padi e urdheruar nga Beogradi eshte akti me i fundit ne serine e akteve te tradhetise kombetare qe ka ndermarre Edvin Kristaq Tradhetari ndaj Kosoves se pavarur, integritetit territorial, sovranitet te saj si dhe pasi i futi thi ken pas shpine Kosoves me traktatin e Novi Sadit dhe sul meve qe ndermori nga Tirana, me gjuhe rrugaci kunder z.Haradinaj, te pashembullta qe nga koha e Lu ftes se Ftohte dhe te diktuara direkt nga padroni i tij, serbomadhi Vuçiç!

Po sot, qe shqiptaret kudo qe jane, pervec Esad Toptanit te ri qe heshti si fija e barit, u perulen me nderimin me te thelle para vik timave te genocidit serb ne Raçak, Vuçiç, per te zhurmuar mesazhin per drejtesi te viktimave te barbarise serbe ne Raçak, urdheroi Edvin Kristaq Tradhetarin qe me urgjence te dorezonte dhe njoftonte padine e turpit dhe tradhetise kombetare ne Prishtine kunder kryeministrit te Kosoves! Miq, çdo ore qe kalon duke mbajtur kete tradhetar ne krye te nar koqeverise eshte nje poshterim i madh per çdo shqiptar qe e ndjene veten te tille, per Shqiperine dhe Kosoven. sb