Sela ka një mesazh për Ali Ahmetin

Advertisment

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela e ka ftuar në debat liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.

Në një debat në TV21, ai ka thënë se duhet të vijë në debat dhe të mos ik askush sikur qyqar, përcjell agjencia e lajmeve INA.

Reklame

Sela ka thënë se, Ahmeti duhet ta mbaj premtimin për kryeministrin shqiptar, edhe pse sipas tij ky post është mbulesë e diskriminimit të shqiptarëve.

“Unë si kryetar i Aleancës i them publikisht se i ka blanko 12 deputetët e koalicionit për kryeminsitër shqiptar me mandat të plotë. Megjithëse ky kryeministër do të ishte kukull dhe nuk kishte forcë për zgjidhur problemet e shqiptarëve”, është shprehur ai.